2438/65
Chatol i sønderjysk stil af guldstafferet og bemalet træ, overdel med to glasdøre, skrå skriveklap bag hvilken skuffer og rum. 20. årh. H. 202. B. 102. D. 53.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag