1947/89
Et par gustavianske taburetter af bemalet træ, buet sarg udskåret med bladværk og rosetter, runde tilspidsede ben. Usignerede. Sverige. 18. årh.s slutning. (2)
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag