1821/1519
To italienske kandelabre af sølv med tre og fem lysearme. Sidstnævnte udfyldt. Uidentificeret mesterstempel 971 AL. 20. årh. Vægt ca. 818 gr. H. 33,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Begge med en skæv lyseholder.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag