2439/1756
Fritstående tre pers. sofa samt et par lænestole med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med brunt skind. Model 2332. Formgivet 1963. Udført hos Fredericia Furniture. L. 182.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1165132 | ||
211864 (Autobud) | ||
1165132 | ||
211864 (Autobud) | ||
899448 | ||
211864 (Autobud) | ||
899448 | ||
211864 (Autobud) | ||
847572 | ||
211864 | ||
864665 |