2442/7135
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“PP 204”. Armstol af mahogni. Sæde betrukket med sort skind. Formgivet 1972. Udført og mærket hos PP Møbler.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afslag. Skind med pletter og smuds. Uoriginal skrue. Skrue mangler under sædet. Tucsh på underside af sæde.
Vurdering
176493 | ||
1088598 | ||
914123 | ||
1088598 |