2437/181
Samling julebestik af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde, A. Michelsen. Samt tre div. årsbestikdele, Georg Jensen. (32+3)
Bestående af: gaffel 1955 skeer 1960–1964 gafler og skeer 1965–1970 ske 1972 gafler og skeer 1974–1978 gaffel 1979 Georg Jensen: gaffel og ske 1979 ske 1985
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud