2023/543
Pia Andersen (f. Frederikshavn 1960, Danmark,1985-)
“Xochitlán”, 1993. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på papir monteret lærred. 120×140.
Original stand.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag