2039/926
Jules Émile Élisée Maclet (f. Picardy 1881, d. Paris 1962)
Parkparti, Paris. Sign. Maclet, 1924. Olie på malerplade. 60×45.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag