2051/8025
Stor figur af udskåret, forgyldt og bemalt træ, ”Stående Madonna”. 17. årh. ?. H. 110. cm. Senere plint af bemalet træ. H. 52. B. 38.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag