2051/​8025

Stor figur af udskåret, forgyldt og bemalt træ, ”Stående Madonna”. 17. årh. ?. H. 110. cm. Senere plint af bemalet træ. H. 52. B. 38.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK