2445/​935

Dansk snedkermester

Et par armstole med stel af eg og sko af palisander. Sæde, sider og ryg betrukket med blå uld. Udført 1940érne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter, smuds og slitage.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

853141 3.200 DKK
298536 3.000 DKK