1505/1503
Samling på 10 vase formede apoteker krukker, hvide og delvis med farvede kanter og lågknop samt mangan dekoration. Spanien/Frankrig 19.-20. årh. H. 27–30 cm. (10)
Proveniens: Apoteker Georg Sodemanns Samling. Lyngby Svane Apotek.
den ene vaseformet krukke med limet fodstykke, afslag på alle
Varia, 29. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud