2115/175
Ubekendt maler, 19. årh.
Skibsportræt af dampskibet “S. S. Isafold” af Reykjavik. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 30,5×44,5.
Enkelte fugtpletter. Minimal revne/afskalning og et par minimale foldemærker. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag