1921/​1704

Fransk konsolur af forgyldt bronze, ved urhus musicerende kvinde, sokkel støbt med ornamentik i relief, forsølvet urskive med romertal. Urværk stemplet Pons. 19. årh. første halvdel. H. 38.

Slitage på tal. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.000 DKK