1703/735
Th. Skjøde Knudsen
“Tower-Game” No. 26. Kuglespil af massivt teaktræ med tilhørende trækugler. Udført og stemplet hos Skjøde Skjern. H. 22.
Litteratur: Mobilia nr. 100, august 1964, i annonce.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag