2414/204
Tre grønlandske figurer af udskåret fedtsten i form af fabeldyr og kvinde med barn, bagsiden med et øje. En sign. AB. 20. årh. H. 13–22. (3)
Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag