2445/611
Dansk møbeldesign
Tre-personers overpolstret sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med grønt møbelstof. 1930–40'erne. L. 180.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og pletter.
Vurdering
1146417 |