12118/231
Ubekendt design
Loftslampe af sortlakeret metal, forsynet med atten blus. L. 101. Diam. 22.
Har ifølge oplysninger fra sælger har lampen hængt i Løgumkloster Kirke.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag