12118/​231

Ubekendt design

Loftslampe af sortlakeret metal, forsynet med atten blus. L. 101. Diam. 22.

Har ifølge oplysninger fra sælger har lampen hængt i Løgumkloster Kirke.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag