2142/612
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Selvportræt. Sign. Kurt Trampedach 75, 48/95. Litografi i farver. Lysmål 44×59.
Undersøgt i ramme. Original stand. Rammen har mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag