1510/41
A. E. Kieldrup (f. Haderslev 1827, d. København 1869)
Lille hytte ved en søbred i Tyskland. Sign. Anton Kieldrup. Olie på malepap. 17×22.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 2. marts 2015
Vurdering
Hammerslag