11849/​41

Mark Osman Curtis (f. Skotland 1879, d. Danmark 1959, pseudonym for Aage Wang m.m.)

Landskab med samerlejr. Sign. Vilh. Engström. Olie på lærred. 67×97.

Ny tekst: 7 December Vilh. Engström pseudonym for Mark Osman Curtis

Kunst, antikviteter & design, 8. december 2018

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag