2431/1118
Koral- og diamantbroche af 18 kt. guld og hvidguld i form af rose prydet med udskåret koral og talrige enkeltslebne diamanter. Vægt ca. 27 g. L. 8,4 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering