2442/​846

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-2/1”. Bordlampe med stel af forkromet stål. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 36.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
Fra i Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

17 bud

Tidspunkt Byder Bud
1035041 (Autobud) 3.400 DKK
1168319 3.400 DKK
1035041 (Autobud) 3.200 DKK
1168319 3.000 DKK
1035041 (Autobud) 2.900 DKK
1168319 2.800 DKK
1035041 (Autobud) 2.700 DKK
1168181 2.600 DKK
1035041 (Autobud) 2.500 DKK
1168181 2.400 DKK
1035041 2.300 DKK
304615 2.200 DKK
1165053 (Autobud) 2.100 DKK
935614 2.000 DKK
1165053 (Autobud) 1.600 DKK
935614 1.550 DKK
1165053 1.500 DKK