1843/1663
Ubekendt kunstner, 20. årh.s begyndelse.
Dansende kvinde. Usigneret. Statuette af patineret bronze, på kvadratisk sokkel af sort marmor. H. inklusiv sokkel 28,5.
Sokkel med kanthak. Ridser og mærker. Let anløbet.
Varia, 25. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud