2048/​358

Buddha af bronze, urna af klart glas, siddende i bhumisparsa på gennembrudt lotustrone. 20. årh. H. 29.

Brud på siden af trone. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag