2048/358
Buddha af bronze, urna af klart glas, siddende i bhumisparsa på gennembrudt lotustrone. 20. årh. H. 29.
Brud på siden af trone. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag