2448/​591

Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)

“Susanne”. Bestikdele af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. Vægt eksklusive dele med stål 550 g. (23)

Bestående af: 4 suppeeskeer L. 16,2., 5 middagsknive L. 22,2., 5 middagsgafler L. 18,4., 4 frokostknive L. 18,8., 5 frokostgafler L. 16,7.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker. Enkelte dele fremstår ubrugte og i plastikposer. Følgende dele med indgraveret monogram på skaft: 1 frokostkniv og 1 frokostgaffel.

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

14 bud

853798 2.600 DKK
891280 (Autobud) 2.500 DKK
802154 2.500 DKK
891280 (Autobud) 2.400 DKK
802154 2.300 DKK
891280 (Autobud) 2.200 DKK
1164988 2.100 DKK
891280 (Autobud) 1.550 DKK
1083952 1.500 DKK
891280 (Autobud) 1.450 DKK
1083952 1.400 DKK
891280 (Autobud) 1.350 DKK
1083952 1.300 DKK
891280 1.250 DKK