2435/773
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ 50”. Et par udendørs væglamper af sortlakeret aluminium. Udført hos Louis Poulsen. H. 35. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Overflade med nogle ujævnheder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering