2446/​533

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

“Biblioteksbord”. Spisebord af teak med endeklapper og gateleg stel. Udført hos Karl Andersson & Söner for Illums Bolighus med plakette herfra. H. 70. L. 70/183. B. 120.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser, mærker og stødmærker.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?