2118/998
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol af teak, betrukket i sæde med grønt uld. Model 55. Designet 1951. Udført hos J. L. Møller.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud