1722/​1578
Tibetansk thangka med stort mantra på lotustrone med mandorla i guld. 20. årh. 135 cm. x 44,5 cm.

Be­skriv­el­se

Tibetansk thangka med stort mantra på lotustrone med mandorla i guld, foroven Ushnishavijaya siddende på trone i en sky, med fire hovedet og seks arme holdende diverse genstande, forneden hav med kostelige ting. 20. årh. 135 cm. x 44,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Med reparation på bagside.

Varia, 1. juni 2017

Asiatisk kunsthåndværk

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

750.000 kr.

Byder Tidspunkt Beløb
750.000 kr.
700.000 kr.
650.000 kr.
600.000 kr.
550.000 kr.
Autobud 500.000 kr.
480.000 kr.
460.000 kr.
440.000 kr.
420.000 kr.
400.000 kr.
380.000 kr.
360.000 kr.
340.000 kr.
Autobud 320.000 kr.
320.000 kr.
300.000 kr.
290.000 kr.
280.000 kr.
Autobud 270.000 kr.
270.000 kr.
Autobud 260.000 kr.
250.000 kr.
Autobud 210.000 kr.
200.000 kr.
Autobud 155.000 kr.
150.000 kr.
Autobud 115.000 kr.
110.000 kr.
Autobud 105.000 kr.
100.000 kr.
Autobud 95.000 kr.
90.000 kr.
Autobud 85.000 kr.
80.000 kr.
Autobud 75.000 kr.
70.000 kr.
Autobud 65.000 kr.
60.000 kr.
Autobud 55.000 kr.
50.000 kr.
Autobud 48.000 kr.
46.000 kr.
Autobud 44.000 kr.
42.000 kr.
Autobud 40.000 kr.
38.000 kr.
Autobud 36.000 kr.
34.000 kr.
Autobud 32.000 kr.
30.000 kr.
Autobud 29.000 kr.
28.000 kr.
Autobud 27.000 kr.
26.000 kr.
Autobud 25.000 kr.
24.000 kr.
Autobud 23.000 kr.
22.000 kr.
Autobud 21.000 kr.
20.000 kr.
Autobud 17.000 kr.
16.500 kr.
16.000 kr.
15.500 kr.
Autobud 15.000 kr.
15.000 kr.
Autobud 14.500 kr.
14.000 kr.
Autobud 13.500 kr.
13.000 kr.
Autobud 12.500 kr.
12.000 kr.
Autobud 11.500 kr.
11.000 kr.
Autobud 10.500 kr.
10.000 kr.
Autobud 3.800 kr.
3.600 kr.
Autobud 3.400 kr.
3.200 kr.
Autobud 3.000 kr.
2.900 kr.
Autobud 2.800 kr.
2.700 kr.
Autobud 2.600 kr.
2.500 kr.
Autobud 2.400 kr.
2.300 kr.
Autobud 2.200 kr.
2.100 kr.
Autobud 2.000 kr.
1.950 kr.
Autobud 1.900 kr.
1.850 kr.
Autobud 1.800 kr.
1.750 kr.
Autobud 1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.