2131/​639

K. Scröder

Et par stole med stel af bøg, udspændt med søgræs. Model 1462. Udført hos Fritz Hansen. (2)

Litteratur: Fritz Hansen katalog 1938.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

3.000 kr

Hammerslag

1.800 kr

(Autobud) 1.800 kr
1.750 kr
(Autobud) 1.700 kr
1.650 kr
1.600 kr
1.550 kr
1.500 kr