1722/32
Engelsk davenport af mahogni og nødderod, skriveklap under hvilken rum, prydet med griffe. 19. årh. H. 93. B. 74. D. 67.
Ridser og mærker. Finérskader. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud