2023/157
Thorvald Niss (f. Assens 1842, d. Frederiksberg 1905)
“Frisk Sommerdag ved Lillebælt (I Baggrunden Wedelsborg Skove)”. Sign. monogram 1897. Olie på lærred. 31,5×47.
Mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud