1948/80
Fransk disk af profileret, sortmalet træ, front, sider og top af kraftigt glas. 20. årh. H. 91. L. 150. B 54.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Glasplade med mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag