2026/94
Christian Bogø (f. København 1882, d. 1945)
Parti fra Nyhavn. Sign. Chr. Bogø. Olie på lærred. 80×80.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag