1921/1695
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende ung pige. 19. årh.s første halvdel. H. 46. B. 35. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag