2118/1107
Diamant solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.67 ct. Farve: Tonet hvid. (K). Clarity: VVS2. Str. 52. Vægt ca. 12,5 g.
HRD Certifikat nr. 06016102003 samt smykkevurdering og æske medfølger. Der er skrevet 14 kt. hvidguld på smykkevurderingen, men ringen er både stemplet og testet som 18 kt. hvidguld.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag