2204/173
Christian Delphin Wexelsen (f. Balke 1830, d. Oslo 1883)
Landskab med en hytte på bredden af en sø. Sign. C. Wexelsen 73. Olie på lærred. 14,5×19.
Behov for let overfladerensning. Minimalt stødmærke. Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger i kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag