2148/​989

Henning Korch

Sofabord med stel af palisander og stål, plade af glas. Udført hos C.F.C., Sillkeborg. H. 40. L. 140. B. 59,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afslag på glasplade.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK
1.500 DKK