2148/989
Sofabord med stel af palisander og stål, plade af glas. Udført hos C.F.C., Sillkeborg. H. 40. L. 140. B. 59,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afslag på glasplade.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag