2015/776
Boris Lacroix
Et par justérbare bord/væglamper med stel af messing. Skærm af blålakeret metal med perforeret mønster. Udført hos Falkenbergs Belysning. H. 23. (2)
Fremstår med brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Et stel med stødmærke. Skærme med ujævnheder/stødmærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag