1626/676
Johannes Andersen, tilskrevet (f. 1903, d. 1991, Møbeldesigner)
Væghængt sminkemøbel af formbøjet lamineret teak, front med to skuffer og spejl. Antageligt udført hos C. F. Christensen, Silkeborg. H. 59. B. 61. D. 26.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|