To par Næstvedstager af messingmalm, balusterformede stammer på runde fodstykker, en Augustenborgstage samt et par søjleformede stager, kannelerede stammer. 18–19. årh. H. 15–17 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Et par Næstved-stager med lodning af stammer til fodstykker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
15 bud