1949/8586
Ubekendt maler, 19. årh.
Scene i en kirke med personer. Utydeligt signeret. Olie på malepap monteret på træ. 16×22.
Krakeleringer. Behov for rensning. Retoucheringer.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag