2003/​895

Svensk møbeldesign

Fritstående skrivebord med stel af bruneret kobberrør. Top af teak. Front med tre skuffer. H. 71. L. 200. B. 102.

To skuffer låste, nøgle mangler.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og enkelte afslag.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK