2003/​895
Svensk møbeldesign: Fritstående skrivebord med stel af bruneret kobberrør. Top af teak. Front med tre skuffer.

Be­skriv­el­se

Fritstående skrivebord med stel af bruneret kobberrør. Top af teak. Front med tre skuffer. H. 71. L. 200. B. 102.

To skuffer låste, nøgle mangler.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og enkelte afslag.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

1.550 kr.
1.500 kr.