2003/895
Svensk møbeldesign
Fritstående skrivebord med stel af bruneret kobberrør. Top af teak. Front med tre skuffer. H. 71. L. 200. B. 102.
To skuffer låste, nøgle mangler.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og enkelte afslag.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag