1336/637
Christian Pedersen-Bellinge (f. Bellinge Mark, Fyn 1897, d. 1984)
Udsigt over marker med køer. Sign. Chr. P. Bellinge 1952. Olie på lærred. 81×101.
Moderne kunst og design, 3. september 2013
Vurdering
Hammerslag