12116/250
Dansk maler, 20. årh.
Portræt af en ung pige i blåt. Sign. monogram, 1919. Olie på plade. Lysmål 37,5×37,5. Rammemål 54×54,5.
Få små hvide pletter på motiv. Ramme med ridser.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud