Elisabeth Schiøtt (f. København 1856, d. sst. 1938)
Parti fra Visby på Gotland. Sign. E. Schiøtt, Visby 1896. Olie på lærred. 39×61
Proveniens: ABR auktion 401, 1979 nr. 499.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.