2415/903
Dansk møbeldesign
Rektangulært spisebord af palisander med hollandsk udtræk. 1960'erne. H. 75,5. L. 139,5/239,5. B. 84,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Sarg i den ene ende med revne.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag