2131/811
“Charlottenborg”. Et par PH 5–4½ pendler med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 31,8. Diam. 46,6. (2)
Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene med manglende bundplade. Smuds og enkelte pletter fra hvid maling. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud