1927/786
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Loftpendel af messing og glas. Udført hos Orrefors. H. 70. Diam. 60.
Brugsslitage, herunder afslag på glas, samt ridser og mærker. Arm til montering er løs.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag
28 bud