1721/​1526

To mortere af messingmalm, den ene dateret 1777 og med tilhørende pistil H. 9 cm, lysesaks af messing samt et lågkrus af tin med ciseleret dekoration H. 19,5 cm. 18–19. årh. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK